In het Nationaal Baggermuseum is altijd wat te doen voor elke leeftijd. In Sliedrecht is het baggeren min of meer uitgevonden. In het Baggermuseum kan je ontdekken hoe met handkracht werd begonnen en hoe dit ontwikkelde tot de meest moderne technieken. Waterbouwkundige werken werden door Sliedrechtse baggerbedrijven uitgevoerd tot in alle uithoeken van de wereld.

Voor kinderen is er genoeg te beleven. Met drie verschillende speurtochten kunnen jonge ontdekkingsreizigers op avontuur in het museum. De Baggerbig-, Baggertechno- en Baggerbollebozen-speurtocht bieden een leuke en leerzame manier om meer te leren over de historie van de baggertechniek. De speurtochten zijn geschikt voor kinderen van verschillende leeftijden en helpen hen op een speelse manier meer te weten te komen over de machines en technieken die Nederland al eeuwenlang helpen beschermen tegen wateroverlast.
Naast de speurtochten kunnen kinderen hun creativiteit de vrije loop laten tijdens een knutselworkshop. Op 22, 26, 27, 28 februari en 1 maart kunnen ze een baggervaartuig maken. Voor een kleine bijdrage van €4,50 kunnen kinderen hun eigen model bouwen en ermee aan de slag gaan, wat hen niet alleen leert over baggeren, maar ook de fijne kneepjes van het knutselen. Deze activiteit biedt een perfecte combinatie van leren en plezier.
Op woensdagmiddag 26 februari om 14.00 uur organiseert het museum een speciaal voorleesuurtje, waar voorleesjuf Carlien een spannend en leerzaam verhaal over water voorleest. Dit voorleesuurtje is gratis te bezoeken. Als je daarna het museum wil verkennen, kun je de reguliere entreeprijs betalen en desgewenst deelnemen aan de knutselactiviteit.
Tijdens de voorjaarsvakantie kunnen kinderen ook meedoen aan een leuke prijsvraag. Ze maken kans op vrijkaartjes voor Portlantis, het nieuwe ervaringscentrum over de haven van Rotterdam, dat op 22 maart zijn deuren opent. Het museum werkt samen met bedrijven in de Waterbouw om deze prijsvraag mogelijk te maken. Dit is een geweldige kans om meer te leren over de indrukwekkende haven van Rotterdam, die een van de grootste en meest innovatieve havens ter wereld is.
Het Nationaal Baggermuseum is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 13.30 uur tot 17.00 uur. De toegang is tegen een schappelijke prijs en kinderen kunnen deelnemen aan de verschillende activiteiten, zoals de speurtocht en knutselen. Het Baggermuseum is misschien wel het leukste museum, dichtbij en in je eigen dorp.
Gonnie en Carlien.